Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

Dni Dziecka 2018 w Dziennych Domach Pomocy

Zdjęcie stołuW dniach  06,07,13,14 czerwca  2018 r. w Dziennych  Domy Pomocy, w ramach realizowanego programu "Łamiemy bariery międzypokoleniowe" odbyły się imprezy z okazji Dnia Dziecka. Główną atrakcją spotkań  była inscenizacja  przedstawienia  pt. "Bajka o rybaku i złotej rybce" w wykonaniu podopiecznych placówek. Scenografia i część kostiumów do bajki została wykonana przez pensjonariuszy  w ramach terapii zajęciowej, jak również  upominki dla dzieci w postaci rybek- breloczków oraz rybek z magnesem na lodówkę. Dopełnieniem spotkania były wspólne zabawy i poczęstunek w postaci słodyczy, owoców  i soków.

Więcej…

Dni Otwarte w Dziennych Domach Pomocy

zdjecie z imprezyW  dniach 12.05.2018 r. i 26.05.2018 r. w godzinach 11.00-14.00.  w Dziennych Domach Pomocy działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st Warszawy odbyły się Dni  Otwarte na które zaproszono osoby starsze, niepełnosprawne mieszkające w Dzielnicy Włochy.

Więcej…

Kiermasz odzieży używanej i przedmiotów użytkowych "PODAJ DALEJ"

KiermaszJuż po raz 9, dzięki owocnej współpracy pomiędzy Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy a Fundacją Praw Dziecka, na terenie Dzielnicy Włochy odbył się Kiermasz odzieży używanej i przedmiotów użytkowych "PODAJ DALEJ". Mieszkańcy Naszej Dzielnicy chętnie wzięli udział w kiermaszu, uczestniczyło w nim 46 osób, największym zainteresowaniem cieszyła się odzież sezonowa tj. wiosenno-letnia i dziecięca oraz zabawki. Kolejny kiermasz odbędzie się we wrześniu 2018r.

Więcej…

Ochotnicy Warszawscy chcą się rozwijać!

Zdjęcie osob na trawie

Dzięki Programowi "Pomagam-Zyskuję" warszawscy wolontariusze mogli bezpłatnie skorzystać ze szkoleń w bardzo różnorodnych tematach - od kursu kierownika wypoczynku, poprzez warsztaty antydyskryminacyjne aż po wystąpienia publiczne. Okazało się, że Ochotnicy Warszawscy chcą podnosić swoje kompetencje.

Czego uczyli się wolontariusze?

Na warsztatach nauczyłam się bardziej świadomego podejścia do komunikacji, nie tylko w pracy ale i życiu codziennym. Mam większą świadomość tego, jak dotychczas podchodziłam do tych spraw - tak swoje wrażenia po szkoleniu z komunikacji interpersonalnej opisała jedna z uczestniczek.

Więcej…

Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi

Plakat osób  zaburzeniami psychicznymiZmiana sposobu postrzegania osób dotkniętych kryzysem psychicznym na Mazowszu


Link do materiału: https://youtu.be/8fis_fUMtwk

Plakat do pobrania - (PDF 294KB)

Informator do pobrania - (PDF 2.4MB)

Strona 1 z 6